Eğer wordpress altyapılı sitenizden ticaret yapmak istiyorsanız ve ödemeleri kabul etmenin kolay yollarından biri olan paypala başvurduysanız.Wordpress geliştiricilerinin sizler için geliştirdiği paypal eklentilerinden faydalanmamak olmaz.Bu yazımda size en kullanışlı 5 paypal eklentisini sıralayacağım.

Eklenti kullanmak istemiyorum.El ile siteme paypal düğmesi eklemek istiyorum diyorsanız buradaki yazıma göz atabilirsiniz.

1-Quick PayPal Payments

paypal

Bu eklenti kolay kullanılabilir ve güçlü bir eklentidir.Çok kısa sürede ödeme kabul etmenize olanak sağlar.Eklentiyi kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey bilgilerinizi girerek bir ödeme formu oluşturmak ve sonra shortcode kullanarak sitenizde ki herhangi bir yere eklemek.Eklenti ayrıca ödeme formumuzu kişisel olarak özelleştirmemizede olanak sağlamaktadır.

 

2-Paypal Responder

Paypal Responder

Bu eklenti alışveriş siteleri için uygun bir eklentidir.Kurulumu son derece basittir.Müşterilerinize geri bildirim sağlayabilirsiniz.Otomatik cevaplar ekleyebilirsiniz.Birden fazla ürün işleyebilirsiniz.Paypalın kendi “Şimdi Satın Al” düğmesini kullanabilir yada png uzantılı resim ekleyerek kendi düğmenizi yaratabilirsiniz.Eklenti ücretsizdir.Pro versiyonu mevcuttur.Pro versiyonundaki tek fark yanıtlayıcıların gelişmiş olmasıdır.Müşteri memnuniyetini önemsiyorsanız pro versiyonunu kullanmanızı öneririm.

3-PayPal Donations

PayPal Donations

Kolayca sitemizde ki herhangi bir bileşene ekleyebileceğimiz kullanışlı bir eklenti.Bundada diğerleri gibi tek yapmanız gereken eklentinin ayar sayfasına girip bilgileri doldurmak ve sitenize eklemek.

Shortcode=[paypal-donation]

Ayrıca eklentinin aralarında türkçe de bulunan 15 dile desteği var.5 yıldız üzerinden 4,9 oy almıştır.

4-PayPal Payment Shortcode

PayPal Payment Shortcode

Adından da anlayabileceğimiz gibi bu eklenti kısa bir kod kullanarak paypal düğmesi eklememize olanak sağlar.Eklenti sayfasında ki talimatları kullanarak bu paypal düğmesini yapılandırabiliriz.Bu yapılandırma işlemini kod kısmına küçük parametreler ekleyerek yapabiliriz.

5-WordPress Simple Paypal Shopping Cart

WordPress Simple Paypal Shopping Cart

Bu eklenti de sitenize basitçe alışveriş sepeti kurmanızı sağlar.Kullanıcıların ürünlerini eklemesine olanak sağlar. Çoklu satış yapabilirsiniz.Tabi ki kurulumu yine son derece basittir.Sepete ekle düğmesi oluşturulur.En minimal şekilde çalışır.Fiziksel veya dijital her türlü ürününüzü satmanıza olanak verir.Dijitalden kastımız e-book,resimler,ses dosyaları,videolar…

Siparişlerin Gösterildiği bir menüsü vardır.Müşteriye geri bildirim oluşturabilirsiniz.İndirim kuponları yapılandırabilirsiniz.Wordpress temaları ile uyumlu çalışır.Dil desteği vardır.

Evet arkadaşlar eğer wordpress altyapılı siteniz üzerinden paypal kullanarak satış yapmak istiyorsanız.Size en iyi 5 eklentiyi sıraladım.Eğer bunlar işime yaramadı diyorsanız daha denemediğim ama iyi olduğunu kanıtlamış 3 eklenti ismini daha yazıyorum aşağıya.Kurup inceleyebilirsiniz.

Easy PayPal Shopping Cart
PayPal for WooCommerce
PayPal Payment

About the author

Benan DİNDAR

2 Comments

Leave a Comment

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com