Evet arkadaşlar bu yazımda kiwi uygulamasını yorumlamaya çalışacağım

Kimimiz  facebook’ta 100 istek yollanınca kimimiz arkadaş ortamında “yaa sen kiwi kullanıyomusun” sözüyle irkilmiş ve adını duymuştur bu uygulamanın. Ben ilk duyduğumda oyun sanmıştım lakin ask.fm tarzı bir soru sorma uygulamasıymış ask.fm’i de radyo sanmıştık ilk duyduğumuzda tabi o da ayrı mesele.

Benim uygulamada aklıma takılan soru  “herkes neden istek yolluyor” oldu meğerse uygulamaya girdiğin an facebook arkadaşlarına istek yolluyormuş.Uygulama hem facebook üzerinden hem de mobil uygulama olarak kullanılabiliyor. Aslında bilgisayardan facebook’a girip kiwi’ye girdiğimizde uygulamanın ask.fm den farklı bir yanı kalmıyor.

kiwi

kiwi

 

 

İnsanları çeken şeyin mobil uygulamasında olan konum özelliği olduğunu düşünüyorum.Nedir bu konum özelliği şöyle ki mobilden girince konum bölümü açılıyor ve orada sizin çevrenizde olan insanlara toplu olarak sorular sorabiliyor ve o insanların sorduğu soruları cevaplayabiliyorsunuz. Gayet hoş bir düşünce olmuş bence şimdilik kiwi uygulaması hakkında düşüncelerim bunlar aklıma yeni şeyler gelirse yazımı güncelleyeceğim

About the author

Benan DİNDAR

Leave a Comment

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com