Bu anlattıklarım hepinize yardımcı olmayacaktır belki facebook ve twitter  için birçok virüs geliştirilmiştir ben öğrendiklerimi sizinle bu yazının altında paylaşacağım ve yenilerini öğrendikce yenileyeceğim.

Facebook için

1.Çözüm:ayarlar>genel hesap ayarlarından sifre değiştirip ağlar kısmında ki baska yerlerde ki oturumlarınızı kapatın

2.Çözüm:Facebookta çoğunlukla tarayıcıya yüklediğiniz veya baska bir program yüklerken kendi kendine yüklenen eklentiler sorun olmaktadır.  Tarayıcınızda eklentilerinizin bulunduğu kısma gelip bilmediğiniz virüs olabilecek eklentileri kaldırmalısınız. Google chrome da ayarlar>araclar>eklentiler yolunu izleyerek açtıgımız  sayfa acılıp kendini hemen kapatıyor ise ayarlar>araçlar>görev yoneticisi yolunu izleyip sekme ile başlamayanları seçip işlemi bitire tıklayın sonra eklentiler bölümüne girip eklentilerinizi kaldırın.

3.Çözüm:Bilgisayarınıza yanlış bir proğram yüklemiş olabilirsiniz. ya da yüklediğiniz bir proğram sayesinde bir virüs bulaşmış olabilir bunun çözümüde hemen güzel bir anti-malware indirip bilgisayarınızı taratmaktır.İki tane proğram söyleyebilirim size büyük ihtimal sorununuzu çözecektir.

1.AdwCleaner

2.Malwarebytes Anti-Malware

 

Twitter için

ayarlar sayfasından apps bölümünü açıp twitterinıza bagladıgınız kullanmasına izin verdiğiniz uygulamalar sıralanacaktır onlardan tanımadıklarınızı kaldırın hallolucaktır.

okuduğunuz için teşekkürler…

About the author

Benan DİNDAR

Leave a Comment

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com