Unity3d çok kullanışlı ve iyi bir oyun motorudur. Tabi hazır paketlerin kolay kullanımı iyi olmasına bir etkendir.Biliyorsunuz ki Unity3d mağazasında amacımıza uygun binlerce hazır paket bulabiliriz.
Bunların bazıları ücretli bazıları ücretsizdir.Bu yazımda size Unity3d mağazasında ki ücretsiz 5 güzel uygulamayı tanıtacağım.

1 – Unity-chan! model

https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/content/18705

Unity-chan! model

Unity-chan! model

İlk olarak Unity-chan! model isimli pakedimizle başlayalım. Bu pakette resiminden anlayabileceğimiz gibi anime tarzı oyunlar için yapılmış bir karakter vardır.Karakterimiz isimi Kohaku Ootori’miş.Pakette karakterle birlikte 74 animasyonda beraberinde geliyor
Bu animasyonların içinde orjinal pozlar ve duygular yer almakta.Rahatlıkla kendi oyununuza uyarlayabilir animasyonları kendi karakterinizde kullanabilecek çok güzel animasyonlar bulabilirsiniz boş vaktinizde indirip bakmanızı tavsiye ederim.

 

 

2 – UMA – Unity Multipurpose Avatar

 

https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/content/13930

 

UMA – Unity Multipurpose Avatar

UMA – Unity Multipurpose Avatar

İkinci pakedimiz Uma-Unity Multipurpose Avatar’dır.Nedir bu paket? Ne işe yarar? içinde neler vardır? Bu paket Unity tarafından desteklenmekte olan son derece kullanışlı güzel bir pakettir. Oyun başlarında karakteri kullanıcının yapılandırmasına izin verilir.Bu pakette bu işe yarar.İçinde var olan insan modellerinin boyunu saçını kaşını gözünü istediğimiz renkte istediğimiz oranda düzenlemek için yapılmış bir pakettir.

Kendi karakterleriniz için uyarlayabilirsiniz. Bedava olmasına rağmen, karakterin görüntüsü oyun içinde bozuntuya uğramaz.Karakterlerin çok ince ayrıntılarını değiştirmemize olanak verir.

 

 

 

3 – Inventory System

https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/content/10384

Inventory System

Inventory System

Bugünler de internet’te bir çok survival(hayatta kalma) türünde oyunlar yapılıyor.Bu tarz oyunlarda kullanılması için böyle bir paket hazırlanmış.Oyunumuzun içinde ki itemlerin tutabileceği basit ve kullanışlı bir çanta sistemi.
Bu sistemi oyunumuza kolayca ekleyebilir ve kendi isteğimiz doğrultusunda yapılandırabiliriz.Kurulumu basittir.

 

4 – Toon Shader Free

https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/content/21288

Toon Shader Free

Toon Shader Free

Bu paketimizde karakterimize 3 boyutlu bir görsel stil verir.Grafik 2 boyutlu gibi gözükür fakat gölgeler ve ışıklar 3 boyutlu kalır oyunumuza değişik bir görsel boyut kazandırır.Denemenizi tavsiye ederim.

 

 

5 – 5 Minute GUI

https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/content/5154

Mağazada bir çok arayüz bulunuyor. Fakat bu paket dikkatimi çekti sade güzel bir arayüz ayrıca çok hızlı kurulabiliyor.İçinde Standart bir menü, Oyun sonu ekranı, seviye seçme ve ayarlar menüsü bulunuyor.
Eğer uğraşmak istemezseniz oyununuza bu pakedi kurup kendinize göre uyarlayabilirsiniz.

 

5 Minute GUI

5 Minute GUI

About the author

Benan DİNDAR

Leave a Comment

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com