Hepimizin bildiği gibi içeriğimiz ne kadar iyi ve düzgün olursa olsun  SEO yapmazsanız google’da üst sıralara çıkmanız zor. Seo’yu etkileyen backlinks, On-page optimization, site hızı ve sitede kullandığınız tema gibi bir çok faktör vardır.

İyi bir wordpress teması sizi google’da üst sıralara taşımada büyük derecede yardımcı olacaktır.Tabi tüm wordpress temaları seo için optimize edilmiştir . İnternet’te yüzlerce tema bulabilirsiniz. Ben size en iyilerini saymaya başlıyorum.

SEO DOSTU WORDPRESS TEMALARI

 

Schema

 

schema

MyThemeShop tarafından geliştirilen schema adlı temamız son zamanların en hızlı temaları arasına girmektedir.Ayrıca hızlı olmanın yanında seo uyumluluğunda ilk sırada yer alır.

Temamızın içerisine yerleşik bir yorum sistemi vardır.  Google arama sonuçlarında en fazla tıklanma için yapılandırılmış zengin bir içeriğe sahiptir

DEMO

İNDİR

 

Eleven40 Pro Theme

 

Eleven40 Pro Theme

Eleven40 Pro Theme

 

StudioPress tarafından geliştirilmiştir. Seo uyumluluğu konusunda özenle çalışılmıştır.Mükemmel tasarımı HTML5 üzerine inşa edilmiştir.
Akıllıca tasarlanmıştır.Tema tüm ekran çözünürlükleri mükemmel uyuyor. Küçük telefon ekranlarında bile bu temayı rahatça kullanabilirsiniz

DEMO

İNDİR

 

NewsTimes

 

newstimes

newstimes

MyThemeShop tarafından hazırlanılan bir başka temamız ise newstimes’dır. Çekici ve ayrıntılı hazırlanmış HTML5 ve CSS3 ile her ayrıntısı elle yazılmış güzel bir seo uyumlu wordpress temasıdır.

 

Newstimes gayet hızlı bir temadır.İçerisinde zengin seo içerikleri ve yerleşik bir yorum sistemi vardır.Kolaylıkla google’da üst sıralara çıkmanızda yardımcı olur.

DEMO 

İNDİR

Magazine

Magazine

Magazine

Magazine teması Themify tarafından yapılan 3 sütunlu bir wordpress temasıdır.Tema tamamen kullanışlı ve gözü yormayan bir tasarıma sahiptir.Hem bilgisayarınızda hem de mobil cihazlarınızda temayı tam verimle kullanabilirsiniz. Her ekran çözünürlüğünde sorunsuz çalışmaktadır
Tema içinde son derece kullanışlı ve kapsamlı bir panel bulunmaktadır.Kendi isteğinize göre temanızı panelden şekillendirebilirsiniz.

DEMO

İNDİR

Pixeldom

Pixeldom

Pixeldom

ThemeBounce tarafından hazırlanan bir wordpress temasıdır. Pixeldom temasının mükemmel bir SEO altyapısı vardır ve hızlıdır.Eğer pixeldom temasını kullanıyorsanız SEO için endişelenmenize gerek yoktur.

Tema bütün cihazlar ve ekran çözünürlüklerinde işlevseldir. Tema adsense için optimize edilmiştir.

 

DEMO

İNDİR

 

Thesis Theme

 

Thesis Theme

Thesis Theme

DIYThemes genelde WordPress dünyasında Thesis olarak bilinir, en ünlü Tema sağlayıcılardandır ve eğer sıkı bir bloggersanız bunu denemelisiniz. Temalar ise SEO uyumlu ve kolayca şekillendirilebilirdir. İnternet’te tanıdığımız bir çok ünlü Thesis’i kullanmaktadır.

Thesis ve genesis WordPress tema dünyasında birbirleriyle yarış içindedirler ve WordPress geliştiricileri devamlı bu ikisinin karşılaştırmasını yapmaktadırlar. Benim görüşüm ikisini de denemekten yanadır. Hangisi size uygunsa onu kullanmalısınız.

 

DEMO 

İNDİR

 

Son olarak…

Temalar kendi içerisinde bulundurduğu seo işlevselliğiyle arama motorlarında üst sıralara çıkmanızda yardımcı olacaktır.En iyi 6 seo uyumlu wordpress teması yukarıda eğer bana sorarsanız Eleven40Pro veya schema’yı sizlere tavsiye ederim. Hepinize iyi günler.

About the author

Benan DİNDAR

1 Comment

Leave a Comment

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com